Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Jaworzno

Grudniowa zbiórka żywności

17.02.2010, nieprzypisany

Dobra zabawa, piękne prezenty i uśmiech na twarzach dzieci. Tak działa magia Bożego Narodzenia i dary, które otrzymali najmłodsi mieszkańcy Jaworzna.

Już po raz czwarty wolontariusze z Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej przy kościele Adwentystów Dnia Siódmego obdarowali rodziny w trudnej sytuacji materialnej paczkami żywnościowymi. Paczki zostały zebrane podczas świątecznej zbiórki żywności w jaworznickich supermarketach.

- W tym roku zebraliśmy kilka ton żywności. W paczkach są produkty długoterminowe takie jak słodycze, mąka, ryż, konserwy - tłumaczy Andrzej Zastawnik, prezes Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej.

Podkreśla, że organizacja działa ponad podziałami. Na uroczystym rozdaniu paczek zjawili się zarówno adwentyści, katolicy, zielonoświątkowcy i przedstawiciele innych wyznań.

- Wiara nie ma tu znaczenia. Liczy się pomoc dla potrzebujących i dobre serce - dodaje Andrzej Zastawnik.

Wydawanie paczek było połączone z zabawą i konkursami edukacyjnymi. Dzieci brały udział w różnych konkurencjach.

- W tym roku zorganizowaliśmy dla nich konkurs muzyczny. Graliśmy na różnych instrumentach. Dzieci prześcigały się w odpowiedziach, tym bardziej że za dobre rozwiązanie zagadki otrzymywały nagrody - opisuje Dorota Strugalska, należąca do ChSCh.

- Nasza akcja nosi nazwę "Gwiazdkowa Niespodzianka" i polega na docieraniu z paczkami świątecznymi do dzieci ze środowisk najuboższych lub poszkodowanych przez los - tłumaczy Andrzej Zastawnik.

Członkowie stowarzyszenia już od wielu lat są wolontariuszami. Rozdają paczki żywnościowe najbardziej potrzebującym rodzinom, osobom samotnym, chorym i bezdomnym. W tym roku żywność trafiła m.in. do ogniska wychowawczego na Osiedlu Stałym, ośrodka interwencji kryzysowej i podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaworznie.

- Jestem wolontariuszem od kilku lat. Lubię pomagać i cieszę się, gdy widzę na twarzach najmłodszych radość. Gdyby nie akcje charytatywne, wiele z tych dzieci nie dostałoby na Święta żadnego prezentu. Dzięki akcji czują się docenione i zauważone - tłumaczy Piotr Strugalski, wolontariusz.

Oprócz zbiórki jedzenia, którą z ramienia Śląskiego Banku Żywności organizują kilka razy w roku, biorą też udział w rozdawaniu paczek. Pochodzą one z Niemiec, Anglii i USA. - Nasz kraj jest jednym ze stu, do których te paczki trafiają. To światowe przedsięwzięcie nazywa się Operation Christmas Child. Prowadzi go międzynarodowa organizacja Samaritan's Purs - mówi Zastawnik.

Ale choć akcja trwa już od kilku lat, ilość paczek z zagranicy stopniowo się zmniejsza. Po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej, kraj zaczyna się bogacić, dlatego wolontariusze apelują o pomoc do Polaków.

W paczkach dla dzieci znajdują się zabawki, artykuły szkolne, higieniczne i odzież. Mile widziane są też słodycze i artykuły długoterminowe. - Gotową paczkę można przekazywać do siedziby adwentystów przy ul. Elektryków 6a w Jaworznie. Na darczyńców czekamy nie tylko w okresie świątecznym - przekonuje Andrzej Zastawnik.

Źródło: jaworzno.naszemiasto.pl

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

9 022 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Jaworzno
ul. Elektryków 6a
43-603 Jaworzno

Nr konta bankowego:
47 2030 0045 1110 0000 0278 5390

Kierownik: Andrzej Zastawnik
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 722 222 372

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij