Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Jaworzno: czy jesteśmy skazani na udar mózgu?

Udar mózgu jest trzecią co do częstości przyczyną zgonów w naszym kraju, a także główną przyczyną trwałego kalectwa i braku samodzielności u osób dorosłych. O tym, jak się przed nim ustrzec, dowiemy się na najbliższym spotkaniu Klubu Zdrowia w Jaworznie prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

W szczegóły tematu uczestników wprowadzi lekarz neurolog Krzysztof Wierzbicki.

Udar może być krwotoczny – spowodowany wylewem krwi do mózgu, jak również niedokrwienny, polegający na zatrzymaniu dopływu krwi do mózgu. Przyczyn udaru jest bardzo wiele. Wynikają one ze złego stylu życia – niezdrowej, wysokotłuszczwej diety, stosowania używek, a także braku aktywności fizycznej.

W Polsce co roku notuje się ok. 60 tys. nowych zachorowań . Czy jesteśmy skazani na udar mózgu? Organizatorzy i prowadzący najbliższego spotkania Klubu Zdrowia w Jaworznie są przekonani, że nie. Kluczowe znaczenie ma profilaktyka, na którą składa się m.in. zdrowa, zbalansowana dieta, aktywność fizyczna oraz regularne badania.

W programie oprócz ciekawej prelekcji także bezpłatne badania profilaktyczne oraz degustacja smacznej i zdrowej żywności wegetariańskiej. Zajęcia odbędą się 20 kwietnia, o godzinie 17 w lokalu przy ul. Elektryków 6a. Wstęp wolny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czyta więcej o pomocy zdrowotnej.

Tekst: Justyna Libera

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij