Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Jaworzno

Jaworzno: czy jesteśmy skazani na udar mózgu?

16.04.2013, Kluby zdrowia

Udar mózgu jest trzecią co do częstości przyczyną zgonów w naszym kraju, a także główną przyczyną trwałego kalectwa i braku samodzielności u osób dorosłych. O tym, jak się przed nim ustrzec, dowiemy się na najbliższym spotkaniu Klubu Zdrowia w Jaworznie prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

W szczegóły tematu uczestników wprowadzi lekarz neurolog Krzysztof Wierzbicki.

Udar może być krwotoczny – spowodowany wylewem krwi do mózgu, jak również niedokrwienny, polegający na zatrzymaniu dopływu krwi do mózgu. Przyczyn udaru jest bardzo wiele. Wynikają one ze złego stylu życia – niezdrowej, wysokotłuszczwej diety, stosowania używek, a także braku aktywności fizycznej.

W Polsce co roku notuje się ok. 60 tys. nowych zachorowań . Czy jesteśmy skazani na udar mózgu? Organizatorzy i prowadzący najbliższego spotkania Klubu Zdrowia w Jaworznie są przekonani, że nie. Kluczowe znaczenie ma profilaktyka, na którą składa się m.in. zdrowa, zbalansowana dieta, aktywność fizyczna oraz regularne badania.

W programie oprócz ciekawej prelekcji także bezpłatne badania profilaktyczne oraz degustacja smacznej i zdrowej żywności wegetariańskiej. Zajęcia odbędą się 20 kwietnia, o godzinie 17 w lokalu przy ul. Elektryków 6a. Wstęp wolny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czyta więcej o pomocy zdrowotnej.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

9 022 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Jaworzno
ul. Elektryków 6a
43-603 Jaworzno

Nr konta bankowego:
47 2030 0045 1110 0000 0278 5390

Kierownik: Andrzej Zastawnik
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 722 222 372

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij