Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Jaworzno: paczki otrzyma 800 dzieci

Jaworznicka filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) rozpoczęła akcję Noworoczny Upominek. W ubiegłą sobotę paczki z prezentami trafiły do około 100 dzieci, a w najbliższą obdarowanych zostanie kolejnych kilkadziesiąt. Akcja potrwa do lutego.

15 grudnia w siedzibie filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Jaworznie odbyło się pierwsze z serii dziesięciu spotkań, podczas których do najmłodszych trafią paczki z upominkami. 7-9 grudnia wolontariusze ChSCh włączyli się w organizowaną przez Śląski Bank Żywności Świąteczną Zbiórkę Żywności. Dzięki zebranym przez nich produktom uda się przygotować upominki dla około 800 dzieci.

– Na pierwsze spotkanie zaprosiliśmy najmłodszych z Ośrodka Interwencji Kryzysowej i podopiecznych MOPS. Łącznie około 100 dzieci – mówi Andrzej Zastawnik, kierownik filii ChSCh w Jaworznie.

W ramach półtoragodzinnego programu wolontariusze przygotowali opowiadanie biblijne, konkursy i zabawy dla dzieci oraz oczywiście wydawanie paczek. Ich zawartość bardzo ucieszyła najmłodszych. Paczki były bardzo bogate, zawierały różne rodzaje żywności, m.in. konserwy, ale i dużo słodyczy. Organizatorzy imprezy pomyśleli także o rodzicach. Dla nich był przewidziany program w osobnym pomieszczeniu oraz poczęstunek.

– To spotkanie było elementem programu, który potrwa przez grudzień, styczeń i luty. Obejmie on ok. 800 dzieci z różnych środowisk – z OIK, MOPS, domu samotnych matek, dzieci z blokowisk – wyjaśnia Andrzej Zastawnik. – Przez te trzy miesiące przewidujemy 10 spotkań, w każdym tygodniu jedno lub dwa. W najbliższą sobotę kolejne spotkanie, dla 70 dzieci.

Paczki trafią także do podopiecznych z domu samotnych matek. 29 grudnia odbędzie się tam spotkanie, podczas którego wolontariusze ChSCh rozdysponują upomnki.

Czytaj więcej o:
pomocy żywnościowej,
Noworocznym Upominku.

Tekst: Justyna Libera

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij