Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Jaworzno: paka dla dzieciaka

Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Jaworznie już od kilku lat na przełomie starego i nowego roku organizuje akcje upominkowe dla najmłodszych. W ich trakcie dzieci otrzymują to, czego w tym okresie najbardziej potrzebują – prezenty. A wraz z nimi świadomość, że są ważne i potrzebne.

– Spotkania paczkowe odbyły się 17 i 24 grudnia. Kolejne zaplanowaliśmy na pierwszą, drugą i trzecią sobotę stycznia – mówi Andrzej Zastawnik, kierownik filii. – Za każdym razem do naszej siedziby zgłasza się 60-70 dzieci skierowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy w Jaworznie.

Podczas gdy na najmłodszych czekają zabawy i opowieści biblijne, rodzice mogą spokojnie porozmawiać w osobnym pomieszczeniu przy herbacie i ciastku. Całość programu prowadzi około 10 wolontariuszy. Najbardziej wyczekiwanym przez maluchy momentem jest jednak oczywiście samo rozdanie upominków.

– Zawierają one głównie żywność i zabawki – relacjonuje Andrzej Zastawnik. – Artykuły spożywcze pochodzą ze Świątecznej Zbiórki Żywności. Ponadto dysponujemy zapasem paczek od organizacji Samaritan’s Purse.

W 2010 roku w ramach akcji Noworoczny Upominek filia w Jaworznie pomogła 807 dzieciom, zaś wartość tego projektu wyniosła ponad 88 tys. zł.

Pomóż dzieciom.

Czytaj o Noworocznym Upominku.

Złóż dar.

Przekaż 1% dla ChSCh (KRS 0000 220 518).

(aw)

Foto: archiwum (Noworoczny Upominek w Jaworznie)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij