Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Jaworzno: wolontariusze przekazali 32 tony

W 2012 roku za pośrednictwem filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Jaworznie do osób potrzebujących trafiły ponad 32 tony artykułów spożywczych. Wartość udzielonego wsparcia oszacowano na 105 tys. zł.

Filia w Jaworznie wydaje żywność we współpracy ze Śląskim Bankiem Żywności, z którego pochodzą artykuły spożywcze. Są to produkty finansowane przez Unię Europejską w ramach tzw. Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej (PEAD). Do siedziby ChSCh w 2012 roku po odbiór takiej żywności co miesiąc zgłaszało się 400 osób. Pomoc była prowadzona we współpracy z Urzędem Miasta w Jaworznie.

– Ze wsparcia korzystają osoby w bardzo trudnej sytuacji życiowej – mówi wolontariuszka Anna Dżaman. – Za oferowaną im pomoc są bardzo wdzięczne. Niektórzy korzystają z pomocy okresowo, inni przez dłuższy czas. Pomagaliśmy np. pewnej nauczycielce, która straciła pracę w szkole. Udało jej się stanąć na nogi.

Potrzebujących do punktu ChSCh kieruje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie.
W ubiegłym roku filia wydała również prawie 10 ton artykułów spożywczych w ramach dodatkowej pomocy, której wartość opiewa na 17 tys. zł. Wolontariusze włączają się też w zbiórki w sklepach organizowane przez bank żywności. Jest to dodatkowe źródło wsparcia dla podopiecznych.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Tekst: Justyna Libera

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij