Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Jaworzno

Jaworzno: wolontariusze przekazali 32 tony

1.02.2013, Pomoc żywnościowa

W 2012 roku za pośrednictwem filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Jaworznie do osób potrzebujących trafiły ponad 32 tony artykułów spożywczych. Wartość udzielonego wsparcia oszacowano na 105 tys. zł.

Filia w Jaworznie wydaje żywność we współpracy ze Śląskim Bankiem Żywności, z którego pochodzą artykuły spożywcze. Są to produkty finansowane przez Unię Europejską w ramach tzw. Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej (PEAD). Do siedziby ChSCh w 2012 roku po odbiór takiej żywności co miesiąc zgłaszało się 400 osób. Pomoc była prowadzona we współpracy z Urzędem Miasta w Jaworznie.

– Ze wsparcia korzystają osoby w bardzo trudnej sytuacji życiowej – mówi wolontariuszka Anna Dżaman. – Za oferowaną im pomoc są bardzo wdzięczne. Niektórzy korzystają z pomocy okresowo, inni przez dłuższy czas. Pomagaliśmy np. pewnej nauczycielce, która straciła pracę w szkole. Udało jej się stanąć na nogi.

Potrzebujących do punktu ChSCh kieruje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie.
W ubiegłym roku filia wydała również prawie 10 ton artykułów spożywczych w ramach dodatkowej pomocy, której wartość opiewa na 17 tys. zł. Wolontariusze włączają się też w zbiórki w sklepach organizowane przez bank żywności. Jest to dodatkowe źródło wsparcia dla podopiecznych.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

9 022 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Jaworzno
ul. Elektryków 6a
43-603 Jaworzno

Nr konta bankowego:
47 2030 0045 1110 0000 0278 5390

Kierownik: Andrzej Zastawnik
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 722 222 372

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij