Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Jaworzno

Jaworzno: zebrali ponad dwie tony

14.12.2012, Pomoc żywnościowa

W ostatni weekend miała miejsce 16. edycja Świątecznej Zbiórki Żywności. Jest to coroczna inicjatywa banków żywności zrzeszonych w Federacji Polskich Banków Żywności. Podczas akcji z bankami współpracują różne organizacje, w tym m.in. Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh).

Jedną z filii ChSCh zaangażowanych w przedsięwzięcie, była filia w Jaworznie. 18 wolontariuszy w siedmiu sklepach zebrało ponad dwie tony żywności.

– Zbieramy żywność już szósty rok, posiadamy spore doświadczenie. Mamy wypróbowany, dobrze zgrany zespół. Robimy po prostu to, co przynosi nam satysfakcję – mówi Andrzej Zastawnik, kierownik filii ChSCh w Jaworznie.

Wynik zbiórki jest imponujący. Kierownictwo filii ma już pomysł na rozdysponowanie tej żywności. Część paczek pójdzie do domu samotnych matek, gdzie żyje 20 biednych rodzin. Ośrodek Interwencji Kryzysowej przygotował listę 80 najbiedniejszych dzieci z Jaworzna, które także dostaną paczki.. Przedświąteczną pomoc otrzymają również podopieczni MOPS-u oraz dzieci z rodzin wskazanych przez pedagogów szkolnych.

– Ponadto pracujemy z dziećmi z blokowisk. O tych podopiecznych także będziemy pamietać przy rozdzielaniu paczek – mówi Andrzej Zastawnik.

Tegoroczną zbiórkę żywności mocno nagłośniły media: prasa, radio, telewizja. To m.in. dzięki temu akcja odniosła taki sukces.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

9 022 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Jaworzno
ul. Elektryków 6a
43-603 Jaworzno

Nr konta bankowego:
47 2030 0045 1110 0000 0278 5390

Kierownik: Andrzej Zastawnik
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 722 222 372

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij