Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Jaworzno: żeby wystarczyło na podręczniki

Niestety polskie realia są takie, że coraz więcej ludzi boryka się z problemem ubóstwa. Kumulacja tych problemów przypada na wrzesień. Dotyczy to zwłaszcza rodzin, w których są dzieci w wieku szkolnym. W tym czasie większość pieniędzy z domowego budżetu trzeba przeznaczyć na wyprawkę szkolną. Na ubrania, zeszyty, na drożejące z roku na rok podręczniki. Co w takiej sytuacji mają zrobić rodziny, których najzwyczajniej w świecie na to nie stać? Z pomocą przychodzi między innymi filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Jaworznie prowadząca cykliczne wydawanie żywności.

– Ostatnią akcję mieliśmy 29 sierpnia, kolejna odbędzie się 12 września – wyjaśnia Andrzej Zastawnik, kierownik filii ChSCh w Jaworznie. – Artykuły spożywcze wydajemy co dwa tygodnie.

Asortyment produktów spożywczych jest coraz bardziej atrakcyjny. Filia w Jaworznie współpracuje z Bankiem Żywności w Chorzowie, skąd pobiera żywność. Na przestrzeni lat ilość produktów dostępnych w bankach żywności zwiększyła się z trzech produktów w 2004 roku do 21 artykułów w roku 2011*.

Jedzenie pochodzi z Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej (PEAD) oraz zbiórek w sklepach. Filia ChSCh w Jaworznie obecnie ma pod opieką 3000 osób.

– Na liście mamy m.in. osoby starsze – mówi Andrzej Zastawnik. – W naszym punkcie działa sześciu stałych wolontariuszy.

Przedstawiciele ChSCh z Jaworzna cieszą się, że mogą pomagać – zarówno teraz, we wrześniu, jak i przez cały rok.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Tekst: Justyna Libera, współpraca Andrzej Wierzchowski    


* http://bankizywnosci.pl/133/pead-informacje-ogolne-o-programie.html

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij