Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Paczki pełne niespodzianek

15 stycznia w Jaworznie odbyło się kolejne spotkanie upominkowe dla dzieci, zorganizowane przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Blisko 100 maluchów zawitało do siedziby filii, aby odebrać przygotowane z myślą o nich noworoczne prezenty.

– Były gry, konkursy i zabawy dla różnych grup wiekowych, ze słodkimi nagrodami. Każdy wygrywał – relacjonuje Anna Dżaman, wolontariuszka ChSCh. – Na spotkanie przybyli najmłodsi wraz z rodzicami, w tym wiele rodzin wielodzietnych. Podczas imprezy o dobry nastrój i zajęcie dla 98 dzieci zadbało 10 wolontariuszy. Rozdaliśmy głównie paczki od Samaritan’s Purse, a w nich m.in. słodycze, zabawki, artykuły szkolne, artykuły higieny osobistej i ubrania.

Filia ChSCh w Jaworznie organizuje podobne spotkania od kilku lat. Upominki dla najmłodszych pochodzą właśnie od organizacji Samaritan’s Purse oraz ze zbiórek żywności.

– To nie koniec spotkań upominkowych dla dzieci – zapowiada Anna Dżaman. – W najbliższym czasie przeprowadzimy jeszcze przynajmniej jedną taką akcję. Cały czas podarunki dostarczamy też indywidualnie do potrzebujących rodzin.

Każdego roku wolontariusze ChSCh z Jaworzna pomagają setkom osób – przede wszystkim wydają żywność i odzież. Takie wsparcie niejednemu przywróciło radość życia i nadzieję na lepsze jutro.

Czytaj więcej o projekcie Noworoczny Upominek.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

(aw)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij