Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Jaworzno

Radość w dawaniu

17.02.2010, nieprzypisany

Wolontariusze filii Organizacji Pożytku Publicznego - Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej w Jaworznie wykonali w 2008 roku prawdziwie mrówczą pracę. Każda z podanych poniżej cyfr to wynik zespołowych wysiłków niewielkiej grupy ludzi, których celem jest niesienie nieustannej pomocy w społecznej, finansowej oraz „duchowej” biedzie. Oto ich własna relacja z wielu miesięcy służby:

„Zakończył się kolejny rok naszej pracy charytatywno-ewangelizacyjnej. Nadszedł czas na podsumowanie podejmowanych przez nas działań.

W 2008 roku przy współpracy ze Śląskim Bankiem Żywności wydaliśmy ponad 25 ton żywności o łącznej wartości ok. 47 tys. złotych dla pięciu tysięcy trzystu sześćdziesięciu sześciu osób. Od trzech lat współpracujemy z miejscowym MOPS-em i oprócz wydawania żywności organizujemy spotkania dla dzieci, podczas których wręczane są im paczki żywnościowe. Taką opieką objęliśmy tysiąc siedemset trzydzieści osiem rodzin.

W ubiegłym roku uczestniczyliśmy w trzech zbiórkach żywności w hipermarketach. Z uzyskanych produktów przygotowaliśmy 750 paczek. Wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej wraz z członkami miejscowego zboru Kościoła Adwentystów D.S. wyszukiwali potrzebujące wsparcia rodziny z dziećmi i osobiście zanosili im paczki wraz z niosącą nadzieję chrześcijańską literaturą.

Organizowaliśmy również spotkania na terenie miasta, m.in. w hotelu dla rodziców samotnie wychowujących dzieci i w szkole dla dzieci specjalnej troski. Wspaniale było widzieć radość i uśmiech na twarzach dzieci oraz zadowolenie ich rodziców. Nam również ta praca dała wiele przyjemności i satysfakcji. Działalność ta byłaby niemożliwa do wykonania dla naszej filii ChSCh w Jaworznie gdyby nie błogosławieństwo Boże i pomoc całego zboru (parafii) oraz pastora Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Jaworznie, a także ogromny wkład pracy, finansów i dobrej organizacji kierownika naszej filii OPP – ChSCh, Andrzeja Zastawnika”.

Apostoł Paweł powiedział do chrześcijan z Efezu: „Sami wiecie, że te oto ręce służyły zaspokajaniu potrzeb moich i tych, którzy są ze mną. W tym wszystkim pokazałem wam, że tak pracując, należy wspierać słabych i pamiętać na słowa Pana Jezusa, który sam powiedział: Bardziej błogosławioną rzeczą jest dawać aniżeli brać”. Także i my pracujemy, mając w pamięci te słowa, doświadczając zarazem prawdziwości danej w nich obietnicy. To ponadczasowe błogosławieństwo może spłynąć na każdego człowieka, który zaufa Bożemu Słowu! Przekonaj się o tym sam i zostań wolontariuszem naszej Organizacji lub wesprzyj ją 1 procentem ze swego podatku oraz modlitwą, byśmy mogli skutecznie działać „póki dzień jest”.

Serwis Informacyjny OPP – ChSCh (bf)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

9 022 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Jaworzno
ul. Elektryków 6a
43-603 Jaworzno

Nr konta bankowego:
47 2030 0045 1110 0000 0278 5390

Kierownik: Andrzej Zastawnik
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 722 222 372

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij